Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü bir şef Amena Musa

Ünlü bir şef Amena Musa

 

Safranlı Keki ile ülkede birçok kahvecinin menüsünde yer alan ünlü şef Amena Musa, Katar Mutfağı’nı tanıtmak için Sheraton Grand Doha Resort Otel ile birlikte harekete geçti.

 

Sheraton Grand Doha Resort Otel’in bünyesinde gerçekleşen Alwan Yemek Festivali’nde Katar Mutfağı’nı tanıtan Amena Musa’ya 6 Katarlı sanatçı da eşlik etti. En iyi yerel yemekler ve 6 ünlü sanatçı konseptiyle yola çıkan Amena Musa ve Sheraton Grand Doha Resort Otel yetkilileri, Katar Mutfağı’nı dünyaya tanıttı.

 

Tatillerinde sıklıkla Türkiye’yi tercih eden Amena Musa, ülkemiz için tanıdık bir yüz. Tatilleri sayesinde Türk kültürüne de aşina diyebileceğimiz Amena Musa, dünyayı gezerken ülkesinin lezzetlerini tanıtmaktan da geri durmuyor.

 

Ünü ülkesi Katar’ı aşmaya başlayan Amena Musa, sadece bir şef değil aynı zamanda ünlü bir iş kadını ve mankendir. Tanıtımlarda yer alan ve daima dikkatleri üzerine toplamayı başaran Amena Musa, Katar Mutfağı için de harekete geçti.

 

Katarlı sanatçıların sanatıyla Katar Mutfağı’nın lezzetini birleştiren ve bir konseptle Alwan Yemek Festivali katılımcılarına sunulan yemekler, festival katılımcılarının beğenisini kazandı.

 

Ülke tanıtımlarında yer almaya devam eden iş kadını ve ünlü şef Amena Musa; Kabli, Buhari ve Yağmaş gibi ünlü Hicaz yemeklerinde ve diğer pek çok Akdeniz lezzetlerinde de adından söz ettiren uzman bir aşçıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu