Gündem

Şirket haberleri

ACSEL & MZHLD – VBTS kapsamında şirket paylarına 27 Mayıs’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 27 Mayıs’a kadar uzatıldı.
AKSGY –
Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 2 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
Bir yatırımcı tarafından 2015 yılına ait Genel Kurul’un bazı kararlarının iptali istemiyle açılan davanın reddedildiği ve davanın şirket lehine sonuçlandığı açıklandı.
FROTO – 2022 yılı beklentilerinde değişikliğe gidilmedi.
IMASM – Şirket payları 29 Nisan’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
KLSYN & TSPOR & YATAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 27 Mayıs’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
KMPUR – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
MOBTL – TTKOM, TT Net  ve TT Mobil ile yapılan olan Distribütörlük Sözleşmesi kapsamında şirketin faaliyette bulunduğu yer ve bölgelerde çeşitli değişiklikler olacağının belirtilmesi ve şirket yönetiminin TTKOM, TT Net  ve TT Mobil nezdinde planlanan değişimlerin geri alınması yönünde girişimlerde bulunulması sonrasında 11 Mayıs itibariyle 21 ilde Türk Telekom Grubu satış kanalına yönelik faaliyetlerin sona ereceği, Türkiye çapında Türk Telekom Grubu satış kanalı dışındaki tüm bayi ve müşterilere yönelik satış faaliyetlerinin sözleşmede belirtilen diğer 37 ildeki Türk Telekom Grubu satış kanalına yönelik faaliyetlerinin devam edeceği açıklandı.
OTTO – Şirket iştiraki OTTO Entertainment tarafından Böcek Yapım’ın paylarının satın alınmasına yönelik görüşmelerin başladığı açıklandı.
TOASO – 2022 beklentilerinde değişikliğe gidilmedi.
ULUFA – 1 yıl süreli Yönetici Sorumluluk Sigortası yaptırıldığı açıklandı.
YKBNK – 1,3 milyar TL’lik alacağın GLCVY, İlke Varlık, Birleşim Varlık, Dünya Varlık, Ortak Varlık, Arsan Varlık ve Diriker Varlık’a toplam 205,0 milyon TL bedelle satılmasına karar verildiği açıklandı.
YYLGD – Şirket paylarının halka arzında talepler 11 – 12 – 13 Mayıs’ta toplanacak.
YKBNK – Almanya’da bankacılık faaliyetinde bulunabilmek amacıyla  Bankhaus J. Faisst oHG paylarının tamamının pay başına 1,64 euro bedelle 9 milyon euroya satın alınmasına karar verildiği açıklandı.
ZOREN – 197 gün vadeli 38,0 milyon TL tutarında bono ve 386 gün vadeli 38,5 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu