Gündem

Şirket haberleri

AKSEN –
Şirketin %100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji’nin Türkiye – Irak enerji iletim hattı üzerinden Irak’a 150 MW kapasiteye kadar elektrik enerjisi ihracatı faaliyetinin 2 yıl süreyle uzatımı için yaptığı başvurunun onaylandığı açıklandı.
Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
AVOD – İzmir Seferihisar’daki 107.184 m² arsanın içindeki 39.000 m² imarlı kısım ile ilgili olarak  kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanması kapsamında, MNA Prestij tarafından Pandemi koşulları ve maliyet artışlarından doğan belirsizlik nedeniyle şirketten ek süre talebinde bulunulduğu ve şirketin bu talebi olumlu karşıladığı açıklandı.
AVGYO – Şirketin bağlı ortaklığı Joy Hotel Batumi’ye ait olan Metro City 108 Apartments’ın Çin menşeli LIXIN LLC şirketine 5 + 5 yıl olmak üzere toplam 10 yıl süre ile yıllık 652.855 dolara kiralandığı açıklandı.
AYES – İzmir Kemalpaşa fabrikası çatısına 900 KW gücündeki GES yatırımının tamamlanarak devreye alındığı açıklandı.
BTCIM – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 800 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
DAGHL – Şirket iştiraklerinden DAGI’nin sermayesinde şirket tarafından sahip olunan 25.500.001 paylardan 18.651.860 adetlik kısmının Borsa İstanbul’un Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında Borsa İstanbul’a yapılacak başvuru sonucu hesaplanacak baz fiyatın % 20 altında olacak şekilde tespit olunacak fiyat üzerinden Mahmut Nedim Koç’a satılmasına karar verildiği açıklandı.
DERHL – Consitex S.A.’ya karşı açılan tazminat talebine ilişkin dava sürecinin devam ettiği açıklandı.
DOHOL – Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Sesa Ambalaj tarafından Maksipak Ambalaj’ın %70’lik payının 8,4 milyon euro bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.
FENER – Futbol A Takımı Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın sözleşmesinin feshedildiği açıklandı.
GARFA – 177 gün vadeli 150 milyon TL tutarındaki bono ihracı kapsamında talepler yarın toplanacak.
GENIL – Şirket tarafından İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş One Life Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na 1,5 milyon dolar tutarında iştirak etme kararı alındığı açıklandı.
GESAN – Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin AYEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Hücre – MMMH – Havalı/Trafo Mrkz – MMMH – Havalı Alımı için katıldığı ve 2,96 milyon dolar ile en avantajlı teklifi verildiği açıklandı.
IDEAS – Şirketin 25.000 dolar bedelle Juphy Teknoloji’ye iştirak ettiği açıklandı.
ISFIN – 5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.
ISCTR – Yurtdışında 5 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
KMPUR – Piyasa koşulları nedeniyle şirket paylarının halka arzının ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.
KLGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 20 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
KAREL – Tasfiye kararı alınan eZuce Inc.’teki payların 380.000 dolara satıldığı, satış sonucunda 2 milyon TL kar beklendiği açıklandı.
MANAS – G4 Doğalgaz Sayacı Üretim Hattının, Itron firmasından teknoloji transferi ile şirket tesislerine taşınması görüşmelerinin devam ettiği ve arasında tesis, makine ve cihazları yurtdışında yerinde inceleyen şirket teknik heyetinin olumlu görüşü sonrasında; kısa sürede Itron ile  sözleşme imzalanmasının planlandığı açıklandı.
QNBFB – 218 gün vadeli 20 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.
PETKM – Goldman Sachs International ve şirketin hakim ortağı SOCAR Turkey ile yapılan görüşmeler kapsamında şirketin %70 ortaklığı Petlim Limancılık’ın sermayesinin kalan %30’unu temsil eden paylar 2014 yılında Goldman Sachs tarafından 250 milyon dolar bedelle satın alnmış ve Goldman Sachs, SOCAR Turkey ile söz konusu paylara yönelik 7 yıl vadeli bir geri satma opsiyonu anlaşması imzalaması sonrasında, Goldman Sachs’ın geri satma geri satma hakkını kullandığı ve Petkim Liman’ın %30’unu temsil eden payların Socar Turkey tarafından satın alınması işleminin tamamlandığı açıklandı.
TCELL – Şirketin bağlı ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para’nın 200 milyon TL’yi geçmeyecek şekilde yönetim sözleşmesine dayalı sukuk ihraç edeceği açıklandı.
TSPOR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 500 milyon TL’den 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
YKBNK – Bankanın 6 farklı yatırımcı ile 5 ile 8 yıl vadeler arasında toplam 445 milyon dolar ve 100 milyon euro tutarında havale akımlarına dayalı gelecekteki nakit akışı işlemi ve hazine işlemleri gerçekleştirdiği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu