Gündem

Piyasaların yönü

BIST100… Dalgalı Bir Görünüm Sergiledi… Yurt içi piyasalar dün gün içerisinde karışık bir görünüm sergiledi. Özellikle Almanya hisse senedi piyasalarındaki satıcılı seyrin etkisinde gün içerisinde artı ve eksi bölgede işlem gören BIST100 endeksi günü %0.34 değer kaybıyla 1,416 puandan tamamladı. Vadeli işlemlerin güne artıda başlaması sonrasında BIST100 endeksinin de güne hafif alıcılı başlaması beklenebilir.

 

 

USDTRY… 8.35 Seviyelerine Yöneldi… TCMB toplantısı öncesinde TL varlıklar majör para birimleri karşısında zayıf bir görünüm sergiliyor. Dolar global bazda güç kazanırken Dolar TL kuru 8.34 seviyelerine yükseldi.

 

 

EURTRY…10 Seviyesinin Üzerinde… TL varlıklar majör para birimlerine karşı direnç gösterme konusunda zorluk yaşıyor. Euro TL kuru 10.05 seviyesini test ettikten sonra sabah saatleri itibarıyla 10.02 seviyelerinde işlem görüyor. Yarın gerçekleştirilecek TCMB toplantısı öncesinde TL varlıklarda b

 

 

EURUSD… Yellen’ın Açıklamaları Sonrasında Dolar Global Bazda Güç Kazandı… ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, dün internette yayımlanan bir röportajda ABD ekonomisinin yüksek hükümet harcamaları nedeniyle aşırı ısınmasını önlemek için faiz oranlarının ılımlı bir şekilde artması gerekebileceğini söyledi. Janet Yellen’ın açıklamaları sonrasında dolar global bazda güç kazandı. Euro Dolar paritesi 1.20 seviyelerine kadar geri çekildi.

 

 

XAUUSD… Dolar Global Bazda Değer Kazandı… Yellen’ın açıklamaları sonrasında ons altın değer kaybederken gün içerisinde gördüğü 1,799 $ seviyesinden 1,774 $ seviyelerine kadar geri çekildi.

 

 

GLDGR… 481 TL Seviyelerinden Geri Çekildi… Gram altın ons fiyatındaki ve Dolar TL kurundaki hareketlere bağlı olarak dengelenme çabası içerisinde. Gram altın yeni işlem gününün ilk saatlerinde 476 TL seviyelerinde işlem görüyor.

 

 

BRENT… 70 $ Seviyesine Yöneldi… ABD ve Avrupa’da seyahat konusundaki gelişmeler ve aşılama konusundaki ilerleme petrol fiyatlarının alıcılı bir görünüm sergilemesine destek sağlıyor. Brent petrolün varil fiyatı vadeli işlemlerde 69 $ seviyelerinde işlem görüyor.

 

 

S&P500… Yellen’ın Açıklamaları Sonrasında Hisse Senetleri Kayba Yöneldi… Yellen’ın açıklamalarının ardından dolar yükselirken, hisse senetleri kayıplara yöneldi. Wall Street teknoloji hisselerinde sert satışlara sahne oldu. S&P500 endeksindeki değer kayıpları bir ara %1’in üzerine çıktıktan sonra kayıplarının bir kısmını geri alarak günü %0.67 değer kaybıyla 4,165 puandan tamamladı.

Kaynak Alan Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu