Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta küresel piyasaların yakından takip edeceği veri Çarşamba günü açıklanacak olan ABD enflasyon rakamı olacak. Bugün ise küresel piyasalarda önemli veri akışı bulunmazken, içeride istihdam verileri ve hazinenin düzenleyeceği tahvil ihaleleri takip ediliyor olacak. Haftaya başlarken küresel piyasalarda yatay görünüm hakim, ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise son iki yılın yüksek seviyesine yakın seyrediyor. BIST, Cuma gününü %1.28 yükselişle 2033 seviyesinde tamamladı. Hafta içerisinde sanayi hisselerine oranla kazançları sınırlı kalan XBANK, haftanın son işlem gününde ise %3.65 yükseliş sergiledi.

İZLENECEKLER

—Kasım’21 İşsizlik Oranı

—Hazine 12 ay ve 5 yıllık tahvil ihaleleri

ŞİRKET HABERLERİ

—ITTFH, bağlı ortaklığı İmaş Makina Sanayi AŞ’nin halka arzına yönelik aracı kurumla danışmanlık ve halka arza aracılık sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL50.91 fiyat ortalaması ile toplam 117bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL14.61 fiyat ortalaması ile toplam 1.15mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—MTRKS hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL20.35 fiyat ortalaması ile toplam 32bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu