Sağlık

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi

Cerrah levator kasını sıklaştırarak göz kapak estetik tedavisini yapabilirler. Son derece etkili sonuçlar almak muhtemeldir

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

En yaygın belirtisi kişiden meydana gelen estetik görünümdür. Genel itibariyle pitozis işlemi kişinin bir veya iki gözünde meydana gelen sarkmaya verilen isimdir. Bu sorun kişiyi sosyal ve psikolojik olarak olumsuz etkiler. Uygulanan pitozis belirli nedenlerden dolayı meydana gelen göz sarkma sorununa verilen isimdir.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Genel kapsamda pitozis ameliyat başarı oranı on yedi ameliyattan on beşi başarılı olup ikisinin orta seviyede olduğu bir işlemdir.

Gözde En Sık Karşılaşılan Problemler Nelerdir?

Gözde en sık karşılaşılan problemler genel olarak şekere bağlı olarak gelişenler sarı nokta rahatsızlığı üst göz kapağında gelişen kitlelerin kişide göz sarkması gibi sorunlar açması ile muhtemel olur.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Meydana gelen göz kapağı düşüklüğü kişide yaşın ilerlemesi travma veya doğuştan var olabilir. Uzun süre kontak lens kullanmakta buna dâhildir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Göz kapak düşüklük nedenleri en başta kişinin estetik görünümü olup aynı zamanda bir başka sorunun belirtisi olarak da gözlemlenir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapak düşüklük sorunun tek ve en etkili tedavisi pitozisin tedavisidir. Bu işlem ile kişi hayal ettiği görünüme sahip olabilir.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı kaldırma ameliyatında küçültme işlemi çok az uygulanır. Aynı zamanda kişinin kirpik durumundan kesi yapılarak işleme devam edilir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Kalıcı Çözüm Olur Mu?

Meydana gelen göz kapağı düşüklüğü kalıcı bir çözüm olup bir daha tedaviye gerek kalmaz. Yaşın ilerlemesinden sonra bu işleme çok küçük bir ihtimal tedaviye gerek kalabilir.

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Genel kapsamda göz kapağı düşüklüğü estetiği kirpik durumundan bir kesi yapılarak göz kapağı derisi ile kas birlikte kaldırılır. Son derece etkili bir işlemdir.

Göz Estetiği Ameliyatı

Kantoplasti olarak da bilinen göz estetik ameliyatı göz kapaklarında veya çevresinde oluşan sarkmaları gidermek için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda gözlerin daha çekik bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunur.

Göz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Göz bölgesinde en çok uygulanan işlemlerden üst göz kapak ve alt göz kapak alt ve üst göz kapak olarak değişiklik gösterebilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Genel olarak estetik bir görünüm için göz estetiği tedavisine ihtiyaç duyan kimselere göz estetiği uygulanırken gözünde sarkma meydana gelen kadın erkek her iki gruba uygulanabilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi

Uygulanan göz estetiği ameliyat öncesi kişiler sigara ve alkol kullanımını en az seviyeye indirmelidirler. Sigara vücutta bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirdiği için kişinin geç iyileşmesine sebebiyet verir.

Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz estetik ameliyat işlemi lokal anestezi altında Uygulanan bir işlemdir. Gözün dış kısmında bulunan bağların daha yukarı çekilerek kemiğe sabitlenmesi sağlanır. Böylece göz daha belirgin ve daha çekici olur.

Göz Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

İki üst göz kapağı için yaklaşık olarak kırk beş dakika veya bir saat gerekir. Kişiden kişiye veya göz durumuna göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz estetiği tedavisi oldukça etkili bir işlemdir. Göz estetiği tedavisi olacak olan kimseler detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek deneyimli ve tecrübeli doktor adayı bulunması tavsiye edilir. İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi takdirde kişinin sağlık durumu olumsuz etkilenir. Bununla birlikte göz estetiği tedavisi fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktör kişinin tercih etmiş olduğu klinik ve tedavi yöntemidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu