Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon

Aklınızda Şişli lazer epilasyon yaptırmak varsa işlemin birkaç seanstan oluştuğunu bilmelisiniz. Bazı insanlar araştırma yapmadan hemen sonuç almayı bekliyor. Fakat kılların yapı ve gelişimine göre sonuç alınan süre farklılık gösterir. Genelde anajen evredeki kıllar için lazer epilasyon uygun görülür.

Ultraviole ışıklar kılın alınacağı bölgeye gönderilerek Şişli lazer epilasyon işlemi uygulanır. Kimisinde erken sonuç alınırken kimisinde ise çok geç etkisini gösterir. Bunun sebebi herkesin tüy gelişiminin aynı evrede olmamasından kaynaklanır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Uzmanlar Şişli lazer epilasyon işlemini epilepsi ve kalp pili taktıran bireylere yapılmaması gerektiğini vurgular. Eğer böyle bir durum söz konusuysa lazer epilasyon merkezlerinde işlem yapılmaz. Lazer epilasyonun amacı istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde temizlenmesi olduğundan öncesinde yapmanız gereken unsurlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Öncelikle epilasyon randevusundan en az bir ay öncesinden itibaren tüylerinizi ağda, ip ve epilatör gibi uygulamalarla almamanız gerekiyor. Eğer doğru yöntemin uygulanmasını istiyorsanız yine bir ay öncesinden itibaren ten renginizi değiştirecek olası durumlardan kaçınmalısınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Genelde güneşlenmek, solarium gibi işlemler Beşiktaş lazer epilasyon randevusundan önce yapılmaması gerekenler arasında yer alır. Aksi takdirde lazer epilasyondan verimli bir sonuç elde edemezsiniz.

Tüy sarartan ürünler kullanmak da lazer epilasyonun yanlış uygulanmasına yol açan unsurlardan birisidir. Yanlış yöntem hem etkiyi görememeniz hem de sağlığınıza zarar verilmesi anlamına gelir. Bu sebeple lazer epilasyon seansından önce dikkatli davranmalısınız.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Son zamanlarda peeling tarzı cilt bakım rutinleri giderek yaygınlık kazanmaya başlamıştır. Siz de bu tarz işlemler yaptırıyorsanız Beşiktaş lazer epilasyon seansından en az on beş gün önce bırakmanız şarttır. Seans esnasında cildinizde krem, losyon, makyaj ürünü ve benzeri şeyler olmamalıdır.

Lazer epilasyon yapılırken cildinizin kızarmasından endişe etmeyin. Bu kızarıklık geçici olduğu için herhangi bir sorun teşkil etmez. Lazer epilasyon işlemi en az sekiz seans süreceği için yüksek korumalı güneş kremi kullanmanız önemlidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Bilgi almak için Beşiktaş lazer epilasyon merkezleriyle görüşürken farklı yöntemlerin uygulandığını öğreneceksiniz. Bu yöntemler kişinin kıllarının gelişimi ve rengine bağlıdır. Mesela koyu renkli kıllara sahip kişilere Alexandrite epilasyon cihazı uygulanır. Bu durumda ten renginizin de büyük bir önemi olduğu söylenebilir.

Derin alanlara işlem uygulanacağı zaman Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri genelde diode lazer cihazını tercih eder. Teknolojik olarak gelişmiş yöntemleri kullanmayı tercih eden uzmanlar soprano buz lazer cihazını uygun görür.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Seans öncesi ve sonrası için Okmeydanı lazer epilasyon merkezlerinden bilgi edinebilirsiniz. Genelde seanslardan sonra duş almak sakıncalı mı diye bir soru yöneltilir. Normal koşullarda ılık ya da soğuk suyla duş almanızda sorun yoktur. Fakat lazer epilasyon uygulanan bölgeye sıcak suyun temas etmesi tahriş sorununa sebep olur. Seanstan çıktıktan sonra günde üç kez nemlendirici krem kullanmalısınız. Bu rutini bir hafta boyunca uygularsanız Okmeydanı lazer epilasyon işlemi sonrasında bir sorun oluşmaz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Günümüzde lazer epilasyon işlemi hem erkek hem de kadınlar arasında ilgiyle karşılanan bir hizmettir. Bu sebeple doğal olarak epilasyon fiyatlarında da değişkenlik söz konusudur. İnsanlar genelde araştırmalarında lazer epilasyon fiyatlarına mutlaka bakar.

Siz de dilerseniz epilasyon ücretlerini araştırarak seçim yapabilirsiniz. İlk defa lazer epilasyon merkezlerini araştırıyorsanız başarı oranlarını incelemeden karar vermemeniz gerekir. Eğer yalnızca Okmeydanı lazer epilasyon fiyatlarını inceleyerek seçim yaparsanız hizmet beklentinizi karşılamayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu