Gündem

İbrahim Tatlıses Hakkında

İbrahim Tatlıses Hakkında

İbrahim Tatlıses ülkemizin gördüğü en önemli ses sanatçıları arasında yer almaktadır. 1952 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen ismin gerçek adı İbrahim Tatlı’dır. Şarkıcı olarak kariyerine başlayan sanatçı daha son yapımcı, iş adamı, televizyon programı, yönetmen ve oyunculukta yapmıştı. Ibrahim Tatlıses mp3lerini indir her zaman en ilgi çeken şarkılar arasında yer almayı başarmıştır.

“Ayağında Kundura” türküsü sanatçının ülkemizde tanınmasında etkili olmuştur. Tüm kariyeri boyunca otuzun üzerinde albüme, yüzlerce şarkıya imza atmıştır. İbrahim Tatlıses şarkıcılığı yanında özel hayatı, programları ve iş fırsatlarına karşı atak davranmasıyla da dikkat çekmeyi başarmıştır.

İbrahim Tatlıses’in Kariyeri

İbrahim Tatlısen’in kariyeri dikkat çekicidir. İnşaatlarda çalışan, sinema salonlarında su satarak geçimini sağlamaya çalışan başarılı isim yakın sesiyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Perihan Savaş ve Ayşegül Yıldız ile resmi evlikler yapmış olsa da bu evlilikler çok kısa sürmüştür. Bu evliliklerden çok sayıda çocuğu vardır. Ancak en çok bilinen ve tanınan çocuğu İdo Tatlıses’tir.

Babası Arap, Annesi Kürt olan sanatçı kendisi Türk oğlu Türk olarak tanımlamaktadır. “Urfa’da sanki Oxford vardı da biz mi gitmedik” sözü onun kariyerinde önemli noktalardan bir tanesidir. Şarkıları kadar dizileri, aşkları ve filmleriyle de dikkat çekmeyi başarmıştır.

İbrahim Tatlıses başından geçen en trajik olay yaşamış olduğu silahlı saldırıdır. 14 Mart 2021 tarihinde İbo Show programının çıkışında uzun namlulu silahlar ile yaşadığı saldırı olmuştur. Birçok haber kanalı öldüğünü açıklasa da yediği kurşuna rağmen büyük uğraşlar sonucunda hayata tutunmayı başarmıştır.

Sağlığı tam olarak yerinde olmasa da 2022 yılında hala İbo Show programını yapmaya devam etmektedir. Televizyonların en çok izlenen ve en uzun ömürlü şarkı programlarından birisini yapmaktadır.

Sanatçının ilk filmi Sabuha 1978’de vizyona girmiştir. Sadece filmleri ile değil dizileri ile de dikkat çekmiştir. Video kliplerinin yönetmenliğini kendisi yapmıştır. Aşk hayatı her zaman magazin basınında yer almıştır. Ibrahim Tatlıses şarkılarını dinle her dönem hit olmayı başarmıştır.

Yakın sesi sayesinde söylediği şarkılar hala günümüzde milyonlarca insan tarafından dinlenmeye devam etmektedir.

İbrahim Tatlıses’in Albümleri

İbrahim Tatlıses’in ilk albümü Yalçın Plak etiketiyle 1975 yılında yayınlanan “Bir Yol Göster” olmuştur. 2010 yılında gerçek anlamda son albümü olan “Hani Gelecektin” albümünü çıkarmıştır. 2021 yılında single çalışması “Gelmesin” şarkısını yayınlamıştır.

Sanatçının ilk 45’liği 1968 yılında yayınlanmıştır. “İndim Gönül Bağına, Kırmızı Güller Fidan Eyledim” ilk 45’lik şarkısı olarak kayıtlara geçmiştir. Çok sayıda albüm, film, dizi, olaylar, hareketli bir yaşam ile geçen bir ömür ile Türkiye tarihine damga vurmayı başarmış isimlerden birisi olarak dikkat çekmiştir.

İbrahim Tatlıses ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Tatlıses TV, lahmacun sevgisi, sevgilileri, çocukları ile her zaman gündem olmuş önemli bir sanatçımız olarak kabul edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu