Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de önceki dün yaşanan geri çekilme sonrasında dün tepki alımlar etkili oldu ve %2.85 oranında yükseliş ile 105.19$’dan kapanış gerçekleşti . Dün yaşanan tepki hareketi sonrasında kısa vadeli bazı göstergelerde hafif toparlanma yaşansada gün içi grafiklerde göstergelerin zayıfladığını görüyoruz. 102.10 ve 107$ bandı gün içi hareketlerde destek ve direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Tepki hareketlerinin güç kazanabilmesi için 107$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde zayıf seyir etkisini sürdürecektir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın dün dar bantta hareket ederken günü %0.38 oranında sınırlı yükseliş ile 1905.28$ seviyesinden tamamladı. Son günlerde yaşanan geri çekilme sonrasında dün tutunma çabası görülmesine rağmen tepki denemeleri zayıf kaldı. Tepki yükselişlerinin ivme kazanabilmesi için 1916$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde gevşeme eğiliminin devamını görebiliriz.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dün zayıf tepki alımları etkili oldu ve %0.54 oranında değer kazanımı ile 906.46TL’den kapanış gerçekleşti. Dün etkili olan tepki hareketleri zayıf kalırken, göstergelerde güç kaybı sürüyor. Sabah saatlerinde 903 TL seviyelerinden hareket eden Gram altında da gün içi hareketlerde 898 ve 905 seviyeleri ilk destek ve direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Tepki ataklarının ivme kazanabilmesi için ilk etapta 905TL seviyesinin üzerinde kalıcı hareketler görmeliyiz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te son günlerdeki hızlı geri çekilme sonrasında dün tepki denemeleri görülsede tepki atakları zayıf kaldı ve %0.50 oranında değer kaybı ile 23.50$’dan kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerde zayıf görünüm sürüyor. Ara direnç olarak gördüğümüz 24$ seviyesinin altına kalındığı sürece zayıf görünüm etkisini sürdürecektir. 23.40 ve 22$ seviyeleri ise kısa vadeli destekler olarak takip edilebilir.

EUR/USD Euro/USD paritesinde düşüş trendi etkisini sürdürürken, dün %0.71 oranında değer kaybı ile 1.0638 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerdeki zayıf görünüm sürerken, ilk destek noktası olarak takip ettiğimiz 1.0600 seviyesine 1 adım daha yaklaşıldığını görüyoruz. Günlük grafiklerde teknik göstergelerin zayıf görünümü sürüyor. Ancak saatlik bazda baktığımızda göstergelerin toparlanıyor olması nedeniyle 1.0600 desteğinin üzerinde gün içi atakları bekliyor olacağız.

DXY DXY endeksinde yükseliş tredi etkisini sürdürüken dün %0.61 oranında değer kazanımı ile 102.29 seviyesinden kapanış gerekleşti. Dün yaşanan yükseliş ile trend direncinin de üzerinde günü tamamlayan DXY endeksinin saatlik grafiklerinde göstergelerin zayıflıyor olması gün içi geri çekilmenin yaşanabileceğini gösteriyor. 101.80 ve 97.70 seviyeleri kısa vadeli destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu