Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de satış baskısı haftanın ilk gününde de etkili olurken, %3.18 oranında değer kaybı ile 102.27$’dan kapanış gerçekleşti . Ara destek olarak gördüğümüz 102.10$ seviyesi üzerinde tepki hareketleri etkili olabilir. Gün içi hareketlerde altında hareketler yaşanmasına rağmen üzerinde kapanış gerçekleşen 102.10$ desteğinin üzerinde tepki hareketleri etkili olabilir. Gün içi grafiklerde göstergelerin toparlanıyor olması tepki hareketinin devamını destekler konumda. Ancak günlük bazda baktığımızda zayıf görünüm sürüyor. 107.00 ve 112$ seviyeleri tepki yükselişlerinde ilk dirençler olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da güç kaybı sürüyor. Haftaya satışlarla başlayan ve gün içinde etkili olan satışlar ile %1.75 oranında gerileyen Ons/Altın 1898.06$ seviyesinden günü tamamladı. Son günlerde etkili olan satışlar ile 1916$ desteğinin de altına sarkan Ons/Altının teknik göstergelerinde bozulmanın devam ettiğini görüyoruz. Gün içi hareketlerde tepki hareketleri görebiliriz. Ancak tepki yükselişlerinin ivme kazanabilmesi için 1916$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da haftanın ilk işlem gününde satış baskısı artarken, %1.51 oranında düşüş ile 901.89TL’den kapanış gerçekleşti. Dün yaşanan satış sonrasında ara desteklerin hızla kırıldığını görüyoruz. Saatlik grafiklerde göstergelerin pozitif görünümüne rağmen günlük bazda baktığımızda göstergelerde zayıf görünümün devam ettiğini görüyoruz. Gün içi hareketlerde 898 ve 905 seviyeleri ilk destek ve direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Saatlik grafiklerde düşüş kanal direnci konumunda olan 905TL seviyesinin kırılabilmesi tepki ataklarına ivme kazandıracaktır.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te satış baskısı etkisini sürdürürken, dün %2.22 oranında değer kaybı ile 23.62$’dan kapanış gerçekleşti. Son günlerde yaşanan satışlar sonrasında ara desteklerin hızla kırıldığını görüyoruz. Teknik göstergelerin saatlik grafiklerde toparlanıyor olması tepki potansiyelini artırırken, yükseliş denemelerinin güç kazanabilmesi için 24$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde düşüş hareketinin devamını görebiliriz.

EUR/USD Euro/USD paritesinde düşüş eğilimi etkisini sürdürürken, haftanın ilk işlem günü %0.75 oranında düşüş ile 1.0714 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerdeki zayıf görünüm sürerken, 1.08 seviyesinin altında geri çekilme eğilimi etkisini sürdürüyor. Bu seviyenin altındaki hareketlerde 1.0650 seviyesi kısa vadeli hareketlerde ilk destek noktası olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksinde yükseliş tredini gücünü korurken, %0.54 oranında değer kazanımı ile 101.66 seviyesinden tamamladı. 102 seviyesi ise ilk direnç noktası olarak geçerliliğini koruyor. Bazı kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerine yakın olmasına rağmen göstergelerde pozitif görünüm sürüyor. Trendin üst bandı konumunda olan 102.00 seviyesine kadar yükseliş sonrasında gevşeme eğilimi görebiliriz. 105.00 ve 110.00 seviyeleri ise kısa vadeli üst dirençler olarak takip edilebilir

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu