Sağlık

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişiler tarafından dudak dolgusu yöntemi tercih edilir. Bunun yanında kontur hatlarının belirginleştirilmesi, dudaklarda simetrik görünüm sağlanması için de bu işlem yapılır. Dudak dolgusu işlemlerinde hyalüronik asit içerikli dudak dolguları kullanılır. Bu dolgular kalıcı değildir. Dudak dolgusu fiyat uygulamaya göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu işleminin dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Bu nedenle yüz anatomisi hakkında bilgi sahibi olan uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Dudak dolgusu işleminden önce dudakların görüntüsü fotoğraflanır.

Sonrasında dudaklara anestezi kremi sürülür ve uyuşması sağlanır. Dudak dolgusu tüpleri kişiye özel açılır. Bu dolgu önceden kararlaştırılmış olan bölgelere enjekte edilir. Dudak dolgusu fiyat uzmana ve işleme göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyat kullanılan dolgu türüne ve dolgunun miktarına göre değişiklik gösterir. Dudak dolgusu işlemlerinin hassas bir şekilde gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Yanak Dolgusu Neden Yapılır?

Yanak dolgusu fiyat seçenekleri işlemlere göre değişiklik gösterir. Yanak dolgusu insanların daha çekici bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yanakların güzel ve çekici görünmesi adına yapılan bir işlemdir. Belirgin yanaklar eskiden beri güzellik anlayışında ön plandadır.

Zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak yer çekiminin etkisi ile yanaklarda sarkma gibi durumlar meydana gelir. Yanaklarda meydana gelen sarkma sorunları kişilerin olduğundan daha yorgun ve çökük görünmesine neden olur. Bazen de genetik sebeplerden ötürü yanaklar çökük görünebilir. Yanak dolgusu işlemi ile çok kısa sürede yanakların dolgun bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu ile kişiler çok daha dolgun yanaklara kavuşabilir. Yüz kısmında elmacık kemiği olarak isimlendirilen kısma hyalüronik bazlı dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile yanak dolgusu yapılmış olur. Yanak dolgusu fiyat işlemlere bağlıdır.

Çapraz bağlı hyalüronik asit özel enjektörler ile yanak bölgesine uygulanır. Dolgunluğun istenen miktarda sağlanması mümkündür. Yüze ovallik verilmesi amacı ile bu yöntem sıklıkla tercih edilir.

Hyalüronik asidin çilde herhangi bir zararı bulunmaz. Bunun yanında yanak dolgusu işleminin genel olarak zararı yoktur. Bu işlemlerden kişilerin memnun kalması adına işlemlerin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyat uygulanacak dolgu maddeleri ve bu dolgu maddelerinin miktarlarına göre değişkenlik gösterir. Kesin bir fiyat verilebilmesi için kişilerin öncelikle uzman doktorlara muayene olması gerekir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Özel dolgu içeriklerinin çene bölgesine uygulanması ile çene dolgusu işlemi gerçekleştirilir. Çene bozuklukları eğer dolgu ile düzeltilebilecekse o zaman bu işlemler yapılır. İşleme karar verilmeden önce yüz görünümünün her açıdan değerlendirilmesi önemlidir. Çene dolgusu fiyat yapısal bozukluklar tespit edildikten sonra verilir.

Çene dolgularında da genellikle hyalüronik asit kullanılır. Genelde hastanın vücudundan elde edilen yağ hücresi, sığır kolajeni, biyobozunur polimerler, kalsiyum hidroksilopatit gibi dolgu malzemeleri de tercih edilebilir.

Eğer kişilere sığır kolajeni uygulanacaksa bu işlemden yaklaşık bir ay önce kişilere alerji testi uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra kullanılacak dolgu malzemelerinin sağlık bakanlığı onayından geçmiş olması da önemlidir. Çene dolgusu fiyat işleme başlamadan önce belirlenir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu yapılmadan önce hastalar işlem ile ilgili bilgilendirilir. Bu işlemlerde genellikle anestezi uygulanmaz. Ancak hastaların isteğine bağlı olarak lokal anestezi uygulanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Sonrasında özel küçük iğneler ile çene bölgesine dolgu işlemleri gerçekleştirilir. Çene dolgusu fiyat uygulanacak dolgu malzemesine bağlı olarak farklı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu