Sağlık

Burun Estetiği ile İlgili Merak Edilenler

Burun Estetiği ile İlgili Merak Edilenler

Teknolojinin ve estetik cerrahinin gelişen ve büyüyen bilgi birikimi daha başarılı burun estetiği operasyonlarını meydana getirdi. Rahat bir nefes ve orantılı hatlara sahip bir yüz hastaların hayalini kurduğu sonuçlardır. Sağlığın ve güzelliğin bir arada olduğu estetik operasyonları, yurt içi ve yurt dışı pek çok kişinin ilgisini çekti.

Burun deliklerinin ortasındaki et parçasından yapılan kesilerle başlanan Rinoplasti uygulaması hasta beklentilerini karşılayacak nitelikte planlanır ve hekimin ön görüsüyle devam eder. Açık ve kapalı seçeneklerde yürütülen ameliyat muayene sonrasında belirlenir ve hasta bilgilendirilir.

Sağlıklı bir nefes için burun estetiği ameliyatları ile güzellik merkezlerinin kapılarını çalanların sayısı oldukça yüksek. Rahat bir uyku ya da doğru koku alabilme isteği kişileri var olan problemlerin çözümüne yöneltti.

Olabilen en pratik yöntemle hoş bir görünüm elde etmek sanılandan daha kolay bir hale geldi. Başarıları yüksek bir ivmeyle devam eden estetik cerrahi, kişilerin iç dünyalarının daha renkli olmasına ve öz güven duygularının harekete geçmesine destek oldu.

Aynı operasyonla estetik güzelliğin de elde ediliyor olması ilgiyi artırdı ve burun estetiği fiyatları araştırmaları yoğunluk kazandı. Kalıtsal olan burun anatomisi ya da geçirilen bir kaza sonrası istenmeyen bir görüntüye sahip olmak, burun estetiği ile ilgili çözüm yollarını ihtiyaç haline getirdi.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Genellikle burun dokusunun üstüne kesi atılma işlemi yoktur. Açık ameliyatlarda görünmeyecek kadar küçük bir kesi ile işlem yapılır. Operasyon sırasında doğallık ön planda tutulur. Kıkırdak ve kemik dokusu bu aşamada görülür vaziyettedir.

Nefes ve koku alma problemleri giderilir ve estetik uygulamaya devam edilir. Burun sağlığıyla ilgili sorun yaşayanlar, eğri ya da kemikli bir burun yapısına sahip olanlar bu operasyonları geçirmeye uygun kişilerdir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Belirgin bir şekil bozukluğu sosyal hayatı etkileyecek sebeplerdendir. Bunun önüne geçebilmek ve özgüveni geri kazandıracak birkaç müdahale yapmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Aynı şekilde deliksiz bir uyku ve yaşam standartlarını kolaylaştırıcı etkiye sahip doğru nefes alma becerisini kazanabilmek için de burun estetiği yaptırılabilir. Uzman ellerde yapılan müdahaleler yaşam standardını önemli oranda kolaylaştırır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hasta beklentilerini, nasıl bir görünüm hayal ettiğini, şikayetlerini ve olmasını istediklerini hekimine sıralar. Olanaklar ve hastanın fizyolojik koşulları ışığında operasyon planı belirlenir ve burun estetiği fiyatları hastaya sunulur.

Sonrasında hastaya ameliyat öncesinde kullanmaması gereken İlaçların bilgilendirmesi yapılır. Varsa sigara kullanımının bitirilmesi istenir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında olumsuz bir etki yaşamamak için bu detayların bilinmesi ve uygulanması önemlidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası genellikle ilk gecenin ardından taburcu olunur. Buz kompres yapılır ve olası bir ödemi minimuma indirmek hedeflenir. Ağır spor ve egzersiz yaklaşık bir ay süreyle yapılmaması önerilir ve buruna darbe alınmaması konusunda ekstra hassasiyet istenir. Şişliklerin tamamen ortadan kaybolması için zaman vermek gerekir. Maksimum bir yıl içinde esas sonucun ortaya çıkacağı unutulmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatlarında birden fazla şikâyeti ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor. Açık ameliyat şeklinde yapılan operasyonlarda şekil bozukluğu gidebilirken sağlık problemlerinin de çözüme kavuşması sağlanabiliyor.

Et büyümesinin verdiği olumsuz durumlar yok edilirken estetik bir burun şekline sahip olmak eski yıllardan çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu operasyonların çeşitliliği için burun estetiği fiyatları ile ilgili farklılıklar meydana gelebiliyor.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu